Sözüm Facebook’tan Vatanı Kurtamaya Çalışanlara! - Sinan Yorulmaz Sözüm Facebook'tan Vatanı Kurtamaya Çalışanlara! - Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz


Bir Yazılımcının Günlüğü

07 Eylül 2015
Sözüm Facebook’tan Vatanı Kurtamaya Çalışanlara!

Asker
7 Eylül 2015 Kişisel 1.810 Okuma 1 Yorum

Ülkemizde son zamanlarda alınan acı haberleri, şehit haberlerini anlatmayacağım size; zaten bu tür haberleri takip edebileceğiniz binlerce haber sitesi var. Benim üzerinde duracağım konu, daha çok sizlersiniz. Evet evet sen, şuan bu yazıyı okuyan ve klavye delikanlısı olan sen.

Neden sana klavye delikanlısı diyorum biliyor musun? Facebook’u bir vatanı kurtarma aracı olarak gördüğün için… Akşama kadar gördüğüm vatan sevgisi ile dolup taşan ve ardı arkası kesilmeyen küfürlerle dolu paylaşımlardan dolayı… Vatanını bu kadar çok mu seviyorsun? Sana bir şey söyleyeyim mi? Eline bir silah versek ve desek ki hadi teröristler ile çatışmaya gidiyoruz, arkana bile bakmadan kaçarsın. Eğer vatanını gerçekten seviyorsan küfür etmeyi bırak. Rabb’ine Dua et. Çünkü Allah-û Tea’lâ buyurmuştur ki: “Küfreden babanız dahi olsa ondan uzaklaşın.” ve “Bana Dua edin, bende Dua’nıza icabet edeyim.” Hal böyleyken senin o ettiğin küfürlerin bu vatan için canını veren ve şehit olan askerlerimize, polislerimize, vatandaşlarımıza ne faydası var? Rabb’im söylüyor ben değil, Dua et diyor, bende icabet edeyim diyor. Sen küfür etmek yerine Dua etmezken, Rabb’im nasıl icabet edecek? Rabb’im nasıl durduracak bu şerefsizleri? Rabb’im nasıl feraha çıkartacak ülkemizi? Facebook’un başına geçmiş, profil resimleri değiştiriyorsun, aman ne kadar vatanseversin? Ne kadar duyarlısın? Peki ya açıp bir sayfa Kur’an okudun mu ölmüşlerimizin ruhuna? Hadi bir sayfayı geçtim, bir Fatiha? Oda yok değil mi? Pardon, vatan Facebook’tan paylaşım yapılarak kurtarılır, Dua ederek değil. 

Ey kendini bilmez kardeşim, bize bu acıyı yaşatan da, bu acıyı sonlandıracak olan da Allah-û Tea’lâ‘dır. O, ne derse o olur. Şehitlerimizi en iyi mertebelerde ağırlayan da O’dur; arkasından (teröristlere bile olsa) küfür edenleri ateşlerde yakacak olanda!

Peki nasıl tepkimizi göstereceğiz Sinan kardeş?

Öncelikle küfür etmeyi bırak, klavye delikanlılığını bırak. Facebook’ta üç beş söz yazınca vatan kurtarılmıyor. Vatanı kurtarmak istiyorsan git oyunu kullan. Başına geçirdiklerine dikkat et, gerisini Allah-û Tea’lâ’ya bırak ve bol bol Dua et. Muhakkak ki her şeyi en iyisini bilen yine O’dur.

“Allah yolunda öldürülenlere “Ölüler!” demeyin. Bilakis, onlar diridirler fakat siz hissedemezsiniz.”

Bakara Suresi, 154. Ayet

Yapılan 1 Yorum

  1. İnsanlar tepkilerini bu şekilde dile getiriyor, bu şekilde hüzünlerini paylaşıyor. Herkesin sosyal medyada duyarsız kaldığını bir düşünür müsün? Herkes hiçbirşey olmamış gibi devam ediyor. Buda kötü. Ben o paylaş butonuna ne duygularla basıyorum. Birçoğu insanda öyle. Klavye delikanlıları ile ne demek istedigini anladım ben ama sosyal ağlar kullanıcılarının bilincsizligi diyelim.

    Cevapla

Yorum Yap

Copyright © 2015~2018. Tüm haklarım diyeceğim de; ne hak kaldı ne hukuk!