Merhaba Blog Dünya’sı! - Sinan Yorulmaz Merhaba Blog Dünya'sı! - Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz


Bir Yazılımcının Günlüğü

04 Mayıs 2015
Merhaba Blog Dünya’sı!

Blog
4 Mayıs 2015 Genel 2.294 Okuma 8 Yorum

Bu benim belki de 968797964319796 kez yazdığım ilk giriş yazısı. Evet, o kadar çok oldu ki ben bile sayısını unuttum.

Blog serüvenine başladığım zamanlarda blogculuk mantığı, çok güzel bir haldeydi ve büyük (tecrübeli) blogcular yeni blogculara çok güzel yardımcı oluyordu. Buda insanı bloglamaya iten en önemli etkenlerdendi. O dönemde bloglamaya başladığım için şanşlıyım. Bahsettiğim dönem bundan 6-7 yıl öncesi…

Şimdilerde ise hemen herkesin kolay şekilde blog kurabilmesi ve blogcu olabilmesi bence; eskiden var olan kaliteli blogculuğu biraz düşürdü. Çünkü bu işi iyi yapanlar, çok fazla blogcu olduğundan eskiye nazaran daha az fark ediliyor.

Ama elbette blogculuğun yaygınlaşması bir bakıma güzel bir şey. İnsanlar bu işin kıymetini ve değerini bildiği sürece bloglamak her zaman güzel olacak.

Peki ben blogumda neler yazacağım?

Kişisel bir blog kurmamın sebebi, özgür olabilmeyi istememdir. Bildiğiniz gibi şuan hali hazırda yönettiğim birde Teknolojio var. Zaten teknoloji, internet, bilgisayar kategorisine uyacak tarzda yazılarımı orada paylaşıyorum. Burada ise özgürce ve resmi bir konuşma dili olmadan bir yazılımcının günlüğünü, kişisel hayatından kesitleri, olaylar hakkında görüşlerini ve yorumlarını yansıtmak istiyorum.

Yazılımcının günlüğü derken; yazılım Dünya’sı içerisinde karşılaştığım kodsal sorunlar ve çözümler, pratik yöntemler, araç ve gereçler, yaptığım işler vb. kategorilerde uzman ve bu işe yeni başlamış kişilere yardımcı olabilecek yazıları kastediyorum.

Yalnız bu işi yaparken resmi bir blog da yazar gibi değil, kişisel bir blog olduğumu unutmadan yapacağım. “Çünkü kişisellik yazı yazdığın kategorilerle olmaz, kategorilere yazdığın yazılarla olur…”

Güzel bir özlü söz de söylediğimize göre artık yazımı sonlandırabilirim. Umarım eskiden olduğu gibi yine kişisel blogumu heyecanla takip eder ve beni yalnız bırakmazsınız.

 

Yapılan 8 Yorum

 1. 968797964319796’ncı kez hoşgeldin abi 🙂

  Cevapla
 2. Hayırlısı olsun. Eski blogculardan az kişi kaldı. Eskilerin geçmişi hatırlatması lazım.

  Cevapla
 3. Hayırlı olsun Sinan. Blog kültürünü bilmeyen kişilere güzel deneyimler sunman dileğiyle. Klavyen daim olsun 😉

  Cevapla
 4. Hayırlı olsun. Tekrar hoşgeldin!

  Cevapla
 5. Emre Kutluğ

  Hayırlı olsun tema da 10 numara 😉

  Cevapla
 6. Bu işe kaldığınız yerden devam etmeniz hepimiz için faydalı olacaktır. Sitenin temasına bakarsak ne demek istediğim anlaşılacaktır. Çok başarılı bir tasarım çalışması olmuş. Takipteyim 🙂

  Cevapla
 7. Hayırlı uğurlu olsun abi seni syorulmaz.com’dan beri takip ediyorum 🙂

  Cevapla
 8. basarilar umarim yolun cok acik olur

  Cevapla

Yorum Yap

Copyright © 2015~2018. Tüm haklarım diyeceğim de; ne hak kaldı ne hukuk!