Logitech: "Biri müşteri memnuniyeti mi dedi?" - Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz


Bir Yazılımcının Günlüğü

16 Nisan 2017
Logitech: “Biri müşteri memnuniyeti mi dedi?”

Logitech Logo
16 Nisan 2017 Kişisel 966 Okuma 2 Yorum

Geçtiğimiz günlerde Vatan Bilgisayar’dan Logitech MK235 kablosuz klavye ve mouse seti almıştım. Daha sonrasında evimizde yaşanan bir hırsızlık olayından dolayı laptopum çalındı ve klavye+mouse setinin USB dongle’ı çalınan laptopun üzerinde takılı olduğundan artık cihazı kullanamıyordum. Biraz araştırma sonucunda uydurma bir dongle ile çalıştıramayacağımı anlayıp, Logitech ile iletişime geçme kararı aldım. Hani olur ya, belki bir ihtimal geri dönerler diye… İşte her şey bundan sonra başlıyor.

Logitech Türkiye web sitesi üzerinden üyelik açıp, satın aldığım ürünü kaydettim ve bunun üzerinden bir destek bildirimi oluşturup, durumu olduğu gibi anlattım ve USB dongle’ın kaybolduğunu belirttim. Üzerinden 1 gün geçmeden Yoana diye bir bayan bana mail attı ve geç cevap verdikleri için özür diledi. (Bak bak, 1 günde cevap geliyor ve geç kaldıkları için özür diliyor. Ben şok…) Sonrasında mağduriyetimin giderilebilmesi için ürünün üzerinde bulunan bir takım S/N ve P/N gibi bilgileri istedi. Bu bilgileri taraflarına ilettikten bir kaç saat sonra ürünün yedek parça teslimatı için adres bilgilerimi istediler ve tam 2 gün olmadan UPS kargo ile ürünün yedek parçası elime geldi.

Şimdi burada altını çizmek istediğim bazı noktalar var. Öncelikle Logitech gibi büyük firmalar, böylesine hızlı bir müşteri memnuniyeti sunmakla uğraşmıyorlar. Sanırım bunun altında büyüklüklerinden gelen bir kibir yatıyor. Ayrıca anlattıklarıma koşulsuz şartsız inanmaları da ayrı bir iyi niyet göstergesi. Sanırım biz Türkler herkesi kendimiz gibi sandığımızdan, inanmayacaklarını düşündüm bende. Hiçbir kanıt istemeden, ürünün yedek parçasını gönderdiler ve kargo ücreti dahil Logitech firması tarafından ödendi.

Logitech USB Dongle

E şimdi Logitech burada ne kazandı? 100% bir müşteri memnuniyeti, devamlı bir müşteri ve bana yaşattığı bu memnuniyeti herkese anlatmamdan dolayı sınırsız bir reklam. 🙂 Gerçekten Logitech ürünlerinden son derece memnunken birde üzerine böyle güzel bir olay yaşamam, beni Logitech’e daha da bağladı.

Teşekkürler Logitech. 🙂

Yapılan 2 Yorum

  1. bülent radef

    bugun garantisi bitmemiş arızalı g300s yolladım
    değişim taleb ettim,ürün arızası ürünle alakalı musteri kusuru yok sol click te sorun war genel bi sorunmu g300s lerde. deişim taleb ettim bakalım inş benide kazancaklar:)

    Cevapla

Yorum Yap

Copyright © 2015~2017. Tüm haklarım anneme aittir. Babama yakalanmadığınız sürece sorun yok!