Kategoriler
Kişisel

Logitech: “Biri müşteri memnuniyeti mi dedi?”

Geçtiğimiz günlerde Vatan Bilgisayar’dan Logitech MK235 kablosuz klavye ve mouse seti almıştım. Daha sonrasında evimizde yaşanan bir hırsızlık olayından dolayı laptopum çalındı ve klavye+mouse setinin USB dongle’ı çalınan laptopun üzerinde takılı olduğundan artık cihazı kullanamıyordum. Biraz araştırma sonucunda uydurma bir dongle ile çalıştıramayacağımı anlayıp, Logitech ile iletişime geçme kararı aldım. Hani olur ya, belki bir ihtimal geri dönerler diye… İşte her şey bundan sonra başlıyor.

Logitech Türkiye web sitesi üzerinden üyelik açıp, satın aldığım ürünü kaydettim ve bunun üzerinden bir destek bildirimi oluşturup, durumu olduğu gibi anlattım ve USB dongle’ın kaybolduğunu belirttim. Üzerinden 1 gün geçmeden Yoana diye bir bayan bana mail attı ve geç cevap verdikleri için özür diledi. (Bak bak, 1 günde cevap geliyor ve geç kaldıkları için özür diliyor. Ben şok…) Sonrasında mağduriyetimin giderilebilmesi için ürünün üzerinde bulunan bir takım S/N ve P/N gibi bilgileri istedi. Bu bilgileri taraflarına ilettikten bir kaç saat sonra ürünün yedek parça teslimatı için adres bilgilerimi istediler ve tam 2 gün olmadan UPS kargo ile ürünün yedek parçası elime geldi.

Şimdi burada altını çizmek istediğim bazı noktalar var. Öncelikle Logitech gibi büyük firmalar, böylesine hızlı bir müşteri memnuniyeti sunmakla uğraşmıyorlar. Sanırım bunun altında büyüklüklerinden gelen bir kibir yatıyor. Ayrıca anlattıklarıma koşulsuz şartsız inanmaları da ayrı bir iyi niyet göstergesi. Sanırım biz Türkler herkesi kendimiz gibi sandığımızdan, inanmayacaklarını düşündüm bende. Hiçbir kanıt istemeden, ürünün yedek parçasını gönderdiler ve kargo ücreti dahil Logitech firması tarafından ödendi.

Logitech USB Dongle

E şimdi Logitech burada ne kazandı? 100% bir müşteri memnuniyeti, devamlı bir müşteri ve bana yaşattığı bu memnuniyeti herkese anlatmamdan dolayı sınırsız bir reklam. 🙂 Gerçekten Logitech ürünlerinden son derece memnunken birde üzerine böyle güzel bir olay yaşamam, beni Logitech’e daha da bağladı.

Teşekkürler Logitech. 🙂

“Logitech: “Biri müşteri memnuniyeti mi dedi?”” için 6 yanıt

bugun garantisi bitmemiş arızalı g300s yolladım
değişim taleb ettim,ürün arızası ürünle alakalı musteri kusuru yok sol click te sorun war genel bi sorunmu g300s lerde. deişim taleb ettim bakalım inş benide kazancaklar:)

incehesap üzerinde 1,5 sene önce z506 ses sistemi aldım. geçen ay 2 hoparlör cızırtı yapmaya başladı. ben de mail attım. durumu anlattım. hemen cevap geldi. s/n kodu ve faturasını istediler gönderdim. aradan 1 gün geçti. ürünün yenisini göndereceklermiş. (inanılır gibi değil) bilgilerimi paylaştım. 2 gün sonra gümrükten mail geldi. (hollanda dan almanya ordan istanbula (adamların müşteri memnuniyeti adına yapmış oldukları mücadele beni hayretlere düşürdü)) bilgileri doldurdum mail attım. ertesi gün cihaz elime ulaştı. ianmakta güçlük çektim 🙂 biri şaka yapıyor zannettim 🙂 ve elimdeki diğer cihazı dahi istemediler. başımdan geçen olayı size aktarmak istedim. logitech konusunda kararsız kalan arkadaşlarımız varsa belki yardımcı olabilmişimdir. tek isteğim logitech telefon üretip satışına başlaması 🙂
saygılarımla…

Sinan bey merhaba, benim Logitecg G933 Kablosuz gaming kulaklığım var. Ben ileriye dönük olarak tekrardan şarj edilebilir pil almak istiyorum. Ne yabancı sitesinde ne de TR sitesinde logitech’in yedek parça satışı yok (g933 için) Şarj zamanla daha hızlı bitiyor. Ve pilin tekrar tekrar şarj edilebilme durumu kısıtlı. Ne tür yol izlemeliyim yedek bataryayı hiç bir yerde bulamıyorum sinirlerim çok bozuk. Logitech ile iletişime geçtim yedek parça temin etmiyoruz diyorlar. Bana epostamdan ulaşıp bilgi verirseniz en azından fikir edinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.