League of Legends’de “PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” Hatası - Sinan Yorulmaz League of Legends'de "PVP.net - Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!" Hatası - Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz


Bir Yazılımcının Günlüğü

19 Haziran 2016
League of Legends’de “PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” Hatası

LoL
19 Haziran 2016 Oyun 6.268 Okuma 4 Yorum

İşlerden vakit buldukça oynadığım iki oyundan biridir LoL. Eski Knight oyuncusu olduğumdan çok ön yargı ile başlasam da, sonrasında çok sevdim bu oyunu. (Oynadığın diğer oyun ne derseniz tabi ki de PES!) Neyse konumuz benim oyunu sevmem değil, oyunda yaşanılan ve benimde başıma gelen bir sorun olan “PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” hatası. 🙂

Bilgisayarımı Windows 10’da yükselttikten sonra başıma gelen bu hata ile ilgili bir sürü çözüm yöntemi öne sürülmüş; hatta çok çok değişik ve saçma çözümler bile sunanlar var. Olay aslında sanıldığı kadar komplike bir durum değil.

“PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” hatası, uygulamanın sisteminiz ile uyumluluk açısından farklılıklar yaşamasından kaynaklanıyor.

“PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” Hatası Çözümü

“League of Legends” simgesine sağ tıklayın “Özellikler” deyin.

LoL - PVP.net Hatası

Ardından açılan pencere “Uyumluluk” sekmesine gelip, “Uyumluluk Modu” bölümünden “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu:” seçeneğini işaretleyin ve hemen altındaki işletim sistemi seçeneklerinden “Windows 8“i seçin.

LoL - PVP.net Hatası

Son olarak yine bu pencerede “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini de işaretleyip, “Tamam” butonuna basın ve oyununuzu açın.

İşte hepsi bu kadar.

Yapılan 4 Yorum

 1. alperen şirin

  abi çokk işime yaradı bugunden berı 6 sıte gezdım hıç bıı çozum olmadı boyle basıt bısey buyuk adamsın

  Cevapla
 2. furkan ceylan

  Denedim fakat hiç bir işe yaramadı.

  Cevapla
 3. abi başka çözüm yokmu

  Cevapla
 4. abi çıldırcam olmuyo ya önceden böyle bi hata gelmiyodu şimdi nedense gelmeye başadı benimkide win10

  Cevapla

Yorum Yap

Copyright © 2015~2018. Tüm haklarım diyeceğim de; ne hak kaldı ne hukuk!