Kategoriler
Kişisel

İzledim: “Warcraft: İki Dünya’nın İlk Karşılaşması”

World of Warcraft oyununun sinema filmi olan, 3 Haziran 2016‘da Türkiye’de vizyona giren ve Duncan Jones‘in yönetmenliğini yaptığı Warcraft: İki Dünya’nın İlk Karşılaşması filmini, çok açık bir şekilde belirtmem gerekirse Vikings dizisi hayranlığımdan dolayı izleme kararı aldım. Baş rolünde Travis Fimmel‘in olması, “E bu film izlenmezde hangi film izlenir?” dedirtti bana.

Fantastik, aksiyon ve macera kategorilerine girebilecek muhteşem bir yapıt olduğunu, yazımın başında belirteyim. Özellikle animasyonların ve efektlerin profesyonelliği ve fazladan oradan buradan efekt fışkırması yaşatmaması ile seyir keyfini arttırmışlar. Senaryoya ise diyecek tek kelime yok. Filmin başından sonuna kadar kendinizi senaryonun içerisinde buluyor ve hep bir sonraki sahneyi merak ederek izliyorsunuz. Şayet benim filmde sıkıldığım tek bir an olmadı. (Genelde sıkıldığım çok olur bu tarz filmlerde, çünkü az çok tahmin ediyorsun neler olabileceğini sahneyi izleyince.)

Filmin Özeti ve Konusu

Filmde iki farklı ırkın karşı karşıya gelmesine şahit oluyoruz. Fantastik bir Dünya’da geçen konuda Orklar, insanlara karşı. (Ork diyince hepinizin aklına “Knight Online”ın geldiğini biliyorum. Hey gidi günler. hey…) Ork savaşçılarının ülkelerinin yok olmasıyla, hayatta kalan Orkların yeni bir koloni oluşturmak düşüncesi, Azeroth krallığına saldırmalarını doğuracaktır. Bu krallık barışçıl bir ortamdan yana olsa da kapılarına dayanan bu tehlikeyle savaşmaları kaçınılmazdır.

Bu şekilde başlayan filmde sizleri keyifli bir seyir bekliyor olacak. Bana sorarsanız kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden birisi. Zamanınızın boşa gittiğini düşünmeniz bu filmde imkansız.

Filme puanım: 8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.