Kategoriler
Kişisel

İzledim: Hızlı ve Öfkeli 8

Hızlı ve Öfkeli serisinden aslında uzun uzun bahsetmeye hiç gerek yok. Birazcık filmlerle haşır neşir olmuş birisi, serinin tamamını olmasa bile en azından bir kaçına göz atmıştır. Hele ki Paul Walker‘ın filmdeki adıyla Brian‘ın ölümünden sonra ciddi sükse yaptığını göz önünde bulundurursak… Bugün, serinin son filmi Hızlı ve Öfkeli 8‘i izlemeye gittim ve film hakkındaki düşüncelerimi sizlere aktarmak istiyorum. Merak etmeyin, spoiler olmayacak; gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. 🙂

Öncelikle belirtmeliyim ki, filme çok büyük beklentilerle giderseniz hüsrana uğrayabilirsiniz. Evet kötü değil, ama öyle “Aaovvv süper filmdi yeaaa!” diyebileceğimiz kadar da iyi değildi. Klasik Hızlı ve Öfkeli serisi aksiyonları aynen devam ediyor. Özellikle Dominic Toretto’nun ailesine sırtını dönmesiyle birlikte konu daha da ilginç bir hal alıyor. Ama şu da bir gerçek ki o alıştığımız Hızlı ve Öfkeli’deki yarış heyecanı, artık yerini klasik aksiyon sahnelerine bırakmış. Klasik dememe bakmayın, aksiyon sahneleri harikulade idi. Sadece yarış sahneleri yerine normal bir aksiyon filmindeki sahneleri daha fazla görmek, Hızlı ve Öfkeli’nin şimdiye kadar izlediği çizgiden çıktığını gösteriyor.

Ayrıca Jason Statham‘ın serinin son iki filminde de yer alması ve özellikle de son filmde biraz daha iyilerin tarafında olması beni çok mutlu etti. O adama karşı ayrı bir beğeni besliyorum ve gerçekten oyunculuğunu çok kaliteli buluyorum. Jason Statham’ın oynadığı her film bence tartışmasız kaliteli bir film. Ayrıca Dwayne Johnson’ı da es geçmeyelim. Yine bildiğimiz ayı boğan Dwayne devam ediyor. 🙂 Filmde bir çok sahnesinde hem güldürüp, hem hayran bıraktırabiliyor.

Fragmandan da görebileceğiniz üzere Dom, kötülerin tarafına geçiyor. Ama tahmin ettiğiniz gibi elbette bir sebebi var. Filmin sonu ise yine mutlu sonla bitiyor. Ayrıca söylemeden edemeyeceğim; filmin sonunda Brian’ı göreceksiniz. 🙂 Evet, şaka değil.

Sonuç olarak…

Diğer tüm Hızlı ve Öfkeli serisi gibi Hızlı ve Öfkeli 8’de kesinlikle izlenebilecek bir film. Gittiğime kesinlikle pişman olmadım ve gitmenizi de şiddetle tavsiye ediyorum.

Filme puanım: 8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.