Kategoriler
Kişisel

İzledim: Dağ 2

Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği ve IMDB’den 55.000 kişinin oylamasıyla 10 üzerinden 10 puan alan Dağ 2 filmini büyük bir merakla izlemeye gittim. İlk serinin devamı niteliğinde olan filmde, daha başlar başlamaz etkili oyunculuk ve kaliteli bir senaryo beni karşıladı. Yaklaşık 135 dakika süren filmde, Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar’ın oyunculukları oldukça kaliteliydi.

Önceki filmden yola çıkarak devam eden filmde, Oğuz (Çağlar Ertuğrul) ve Bekir‘in (Ufuk Bayraktar) yaşadığı olayların üzerinden 6 yıl geçmiş ve çok gizli bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi‘ne (MAK) birlikte katılmalarıyla başlıyor her şey. Görevleri ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılmış olan gazeteci Ceyda Balaban’ı (Ahu Türkpençe) kurtarmak ve sağ salim Türkiye’ye getirmektir.

Bu zorlu operasyon esnasında çok duygulu anlar yaşayacak ve bir o kadarda cesur ve de görev aşığı olan askerlerimizin başından geçen olayları en içten şekilde izleyebileceksiniz. Gerçekten izlerken her bir saniyesini gözünüzü kırpmadan izleyeceğinizi söyleyebilirim. Dram ve macera kategorilerinde yayınlanan filmi, bu tarz filmler sevin ya da sevmeyin mutlaka izlemelisiniz.

Filme puanım: 10/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.