iMacros İle Instagram’da Otomatik Fotoğraf Beğenme - Sinan Yorulmaz iMacros İle Instagram'da Otomatik Fotoğraf Beğenme - Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz


Bir Yazılımcının Günlüğü

11 Haziran 2017
iMacros İle Instagram’da Otomatik Fotoğraf Beğenme

Instagram
11 Haziran 2017 Genel 28.886 Okuma 32 Yorum

Bir süredir Instagram’da işimi çok fazla gören bu makroyu sizlerle paylaşmak istedim. Bu makro ile Instagram’da anasayfanıza düşen tüm resimleri otomatik olarak beğenebiliyorsunuz. Peki bu bize ne gibi bir yarar sağlar? Öncelikle buna açıklık getirelim.

Instagram’da bir sayfaya takipçi kasmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz en iyi yöntem; rakip veya benzer sayfaların takipçilerini takip ederek sizi fark etmelerini sağlamak. Böylece ilgisini çekebildiğiniz kullanıcılar sizi de takip etmeye başlayacaktır ve sizinde takipçi sayınız hızlı ve reel bir şekilde artacaktır. Ama sadece bu da yetmez! Takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarını beğenmek, sizinle daha fazla etkileşime girmelerini sağlayacaktır. Bu durum hem karşı tarafta sizin paylaşımlarınızın daha fazla gözükmesini sağlayacak, hemde kişinin sizin paylaşımlarınızı beğenme ihtimalini arttıracaktır.

E tabi kimse oturup akşama kadar takip ettiği kişilerin paylaşımlarını tek tek beğenmekle uğraşmaz. İşte bu noktada da imdadımıza iMacros eklentisi yetişiyor. Bir çok tarayıcıyla uyumlu olarak çalışabilen iMacros eklentisine hemen aşağıdaki kodları girdiğiniz takdirde; Instagram anasayfanıza düşen tüm resimleri otomatik olarak beğenecektir. Peki bu kodu nasıl ve nereye ekleyeceğim? Kodu paylaştıktan sonra hemen bunu da açıklayalım.

iMacros Kurulum & Kullanım Aşamaları

Tavsiyem Mozilla Firefox kullanmanızdır. Buraya tıklayarak, iMacros eklentisini Firefox’unuza kurabilirsiniz. Ufak bir kurulum aşamasının ardından tarayıcınızın sağ üst kısmına iMacros simgesi yerleşecektir. Bu simgeye tıkladığınız anda tarayıcınızın sol tarafına yapışık bir pencere açılacaktır. Bu pencerede “Favorites” klasörü altında “Demo-Firefox” isimli bir klasör göreceksiniz. Bu klasörün içine girerek “Wsh-Extract-Rate.iim” isimli dosyayı bulun. Bu dosyaya sağ tıklayıp “Edip macro” seçeneğine tıklayın. Karşınıza ufak bir pencere gelecek ve bu pencerede bir takım kodlar yazılı olacaktır. Bu kodları silip, hemen yukarıda verdiğim makro kodunu açılan pencereye yapıştırın. Ardından “Save & Close” seçeneğine tıklayarak pencereyi kapatın. Artık makromuz çalışmaya hazır bir vaziyette.

Makroyu çalıştırabilmek için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmış olmanız lazım. Akabinde iMacros penceresinde “Repeat Macro” kısmında yer alan “Max” değerini “99999” şeklinde ayarlayın ve “Play (Loop)” butonuna basın.

Bu adımdan sonra makronuz çalışmaya başlayacaktır. Makro çalışırken sayfaya müdahale etmezseniz iyi olur. 🙂 Çünkü ara sıra tarayıcı çökmelerine veya takılmalara sebep olabiliyor.

Yapılan 32 Yorum

 1. fatihs

  Çok sağol :)… Ancak belli bir süre sonra beğeni engeli yiyorum… Bunu nasıl çözebiliriz ?

  Cevapla
 2. türk türk

  harika olmuş emeğinize sağlık +++++++

  Cevapla
 3. kardeşim ben yapamadım 😀 daha detaylı anlatırmısın 😀 mail olarak gonderebilirsin

  Cevapla
 4. valla bunu arıyordum tek çalışan kodu siz vermişsiniz teşekkürler

  Cevapla
 5. Yazınız özenle hazırlanmış çok ayrıntılı. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var.

  Cevapla
 6. gökhan

  teşekkürler çok işime yaradı gerçekten 🙂

  Cevapla
 7. erkan vural

  İMacros yeni sürüm firefox ta indirilemiyor denemediğim birşey kalmadı maalesef yapamadım

  Cevapla
 8. Aradığım yazı bu işte en kısa zamanda uygulayacağım teşekkürler..

  Cevapla
 9. Serkan Beşkardeş

  Emeğinize sağlık. Peki instagram da imacros ile takip ettiğimiz hiti yüksek olan sayfaların son 20 takip edenine takip isteği göndermemiz ve bunu belirli aralıklar ile tekrarlaması mümkün mü acaba?

  Cevapla
 10. kardeşim paylaşım müthiş fakat ben bilgi konusunda eksik olduğumdan beceremedim videolu anlatım yayınlama gibi vaktin olursa müthiş olur takipçi için kod var mı acaba tabi bunu becerebilirsem 🙂

  Cevapla
 11. mehmet yılmaz

  sinan abey ben instagram yorum botu yapmaya çalışıyorum ama sürekli hata veriyor beğeni yapıyor ama yorum yapmıyor bi yardımcı ola bilçen mi

  Cevapla
 12. Emrah

  Peki yorum yaptırmak istersek nasıl bir kod kullacağız?

  Cevapla
 13. Fırat

  Merhaba Sinan Bey,
  İmacros ile instagram fotoğraflarını beğenme kodunuzu kullanarak bu güne kadar problemsiz bir şekilde takip ettiğim kişilerin fotoğraflarını beğenebiliyorsum. Fakat bu gün kodun çalışmasına rağmen herhangi bir beğeni yapmamaya başladı. Kontrol etmenizi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 14. GOKHAN

  4 temmuz 2018 tarihi itibariyle calısmıyor kodlar. rica etsem bi bakarmısınız ?

  Cevapla
  • Sinan Yorulmaz
   (Yönetici)

   Instagram’ın kod yapısında yaptığı değişiklikten kaynaklı olduğu düşünüyorum. Çok kısa sürede yeni makro kodunu yazıya ekleyeceğim.

   Cevapla
 15. 123

  merhaba Şuan instagramda takip birakma yapıyorum ama eskiden takiptesin e basınca takip bırakırdı şimdi 2.bi sekle açılıp tekrar takibi birak butonu çıkıyor bunu nasıl yapabilirim ?

  Cevapla
 16. Doğru sürümdeyim. Ayrıca İmacros un kendisinde de çalışmıyor. Explorer, chrome ve firafox da da aynı. Bir kontrol etmeniz mümkün mü ?

  Cevapla
 17. Sabırsızlıkla bekliyoruz ??

  Cevapla
 18. Sinan bey, herhangi bir gelişme var mı? sizin için basit bir iş 🙂 bir ilgilenseniz. İyi çalışmalar,

  Cevapla
 19. Reis Kodlar Güncellensin Çalışmıyor Bunlar 🙁

  Cevapla
 20. mehmet cabir

  Reis Yeni Kod Lazım Bu Kodlar Daha Beğenmiyo

  Cevapla
 21. osman beğ

  RuntimeError hatası veriyor hocam. Acaba ne zaman gelir yeni kodlar?

  Cevapla
 22. Fatih K.

  Sinan Bey bir gelişme var mı kodlarla ilgili, tam olarak problem nedir?

  Cevapla
 23. Bahri Bal

  Yeni kod geldi mi hocam?

  Cevapla
 24. Yeni Kod Ne Zaman Gelecek Acaba

  Cevapla
 25. Sonunda aradığımı buldum, çok teşekkürler

  Cevapla

Yorum Yap

Copyright © 2015~2018. Tüm haklarım diyeceğim de; ne hak kaldı ne hukuk!