iMacros İle Instagram'da Otomatik Fotoğraf Beğenme - Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz


Bir Yazılımcının Günlüğü

11 Haziran 2017
iMacros İle Instagram’da Otomatik Fotoğraf Beğenme

Instagram
11 Haziran 2017 Genel 11.298 Okuma 9 Yorum

Bir süredir Instagram’da işimi çok fazla gören bu makroyu sizlerle paylaşmak istedim. Bu makro ile Instagram’da anasayfanıza düşen tüm resimleri otomatik olarak beğenebiliyorsunuz. Peki bu bize ne gibi bir yarar sağlar? Öncelikle buna açıklık getirelim.

Instagram’da bir sayfaya takipçi kasmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz en iyi yöntem; rakip veya benzer sayfaların takipçilerini takip ederek sizi fark etmelerini sağlamak. Böylece ilgisini çekebildiğiniz kullanıcılar sizi de takip etmeye başlayacaktır ve sizinde takipçi sayınız hızlı ve reel bir şekilde artacaktır. Ama sadece bu da yetmez! Takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarını beğenmek, sizinle daha fazla etkileşime girmelerini sağlayacaktır. Bu durum hem karşı tarafta sizin paylaşımlarınızın daha fazla gözükmesini sağlayacak, hemde kişinin sizin paylaşımlarınızı beğenme ihtimalini arttıracaktır.

E tabi kimse oturup akşama kadar takip ettiği kişilerin paylaşımlarını tek tek beğenmekle uğraşmaz. İşte bu noktada da imdadımıza iMacros eklentisi yetişiyor. Bir çok tarayıcıyla uyumlu olarak çalışabilen iMacros eklentisine hemen aşağıdaki kodları girdiğiniz takdirde; Instagram anasayfanıza düşen tüm resimleri otomatik olarak beğenecektir. Peki bu kodu nasıl ve nereye ekleyeceğim? Kodu paylaştıktan sonra hemen bunu da açıklayalım.

iMacros Kurulum & Kullanım Aşamaları

Tavsiyem Mozilla Firefox kullanmanızdır. Buraya tıklayarak, iMacros eklentisini Firefox’unuza kurabilirsiniz. Ufak bir kurulum aşamasının ardından tarayıcınızın sağ üst kısmına iMacros simgesi yerleşecektir. Bu simgeye tıkladığınız anda tarayıcınızın sol tarafına yapışık bir pencere açılacaktır. Bu pencerede “Favorites” klasörü altında “Demo-Firefox” isimli bir klasör göreceksiniz. Bu klasörün içine girerek “Wsh-Extract-Rate.iim” isimli dosyayı bulun. Bu dosyaya sağ tıklayıp “Edip macro” seçeneğine tıklayın. Karşınıza ufak bir pencere gelecek ve bu pencerede bir takım kodlar yazılı olacaktır. Bu kodları silip, hemen yukarıda verdiğim makro kodunu açılan pencereye yapıştırın. Ardından “Save & Close” seçeneğine tıklayarak pencereyi kapatın. Artık makromuz çalışmaya hazır bir vaziyette.

Makroyu çalıştırabilmek için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmış olmanız lazım. Akabinde iMacros penceresinde “Repeat Macro” kısmında yer alan “Max” değerini “99999” şeklinde ayarlayın ve “Play (Loop)” butonuna basın.

Bu adımdan sonra makronuz çalışmaya başlayacaktır. Makro çalışırken sayfaya müdahale etmezseniz iyi olur. 🙂 Çünkü ara sıra tarayıcı çökmelerine veya takılmalara sebep olabiliyor.

Yapılan 9 Yorum

 1. fatihs

  Çok sağol :)… Ancak belli bir süre sonra beğeni engeli yiyorum… Bunu nasıl çözebiliriz ?

  Cevapla
 2. türk türk

  harika olmuş emeğinize sağlık +++++++

  Cevapla
 3. kardeşim ben yapamadım 😀 daha detaylı anlatırmısın 😀 mail olarak gonderebilirsin

  Cevapla
 4. valla bunu arıyordum tek çalışan kodu siz vermişsiniz teşekkürler

  Cevapla
 5. Yazınız özenle hazırlanmış çok ayrıntılı. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var.

  Cevapla
 6. gökhan

  teşekkürler çok işime yaradı gerçekten 🙂

  Cevapla
 7. erkan vural

  İMacros yeni sürüm firefox ta indirilemiyor denemediğim birşey kalmadı maalesef yapamadım

  Cevapla
 8. Aradığım yazı bu işte en kısa zamanda uygulayacağım teşekkürler..

  Cevapla

Yorum Yap

Copyright © 2015~2017. Tüm haklarım diyeceğim de; ne hak kaldı ne hukuk!