Kategoriler
Genel

FileZille’da Kayıtlı ve Şifresi Unutulan Sitelerin Şifrelerini Öğrenmek

Benim gibi yüzlerce web sitesinin FTP’sine bağlanan biriyseniz ve bu işlemi FileZilla ile yapıyorsanız; bir süre önce giriş yaptığınız fakat sonrasında cPanel veya başka bir yerde kullanmak üzere lazım olan FTP’ye giriş yaptığınız şifreyi unuttuysanız bu yazım tam size göre.

FTP’ye bağlanmak için FileZilla kullanıyorsanız şanslısınız! FileZilla’nın bize sunduğu çok güzel bir özellikten yararlanarak kayıtlı şifrelerimizi ve diğer tüm giriş bilgilerimizi elde edebileceğiz. Lafı çok uzatmadan unuttuğunuz FTP bilgilerini nasıl tekrar öğrenebileceğinizi madde madde göstereyim.

  1. FileZilla’yı açtıktan sonra “Dosya” menüsünden “Verin…” seçeneğine tıklayın.
  2. Açılan küçük penceren “Site bilgilerini verin” seçeneğini işaretleyin ve “Tamam“a basın.
  3. Yine açılan pencereden size verilecek olan bilgilerin nereye kaydedileceğini seçin ve “Kaydet“e basın.

Bu işlemler sonucunda dosyayı kaydettiğiniz yerde “FileZilla.xml” isminde bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı bir kod editörü ile açtığınızda <user>…</user> etiketleri arasında domain adresinizi ve bu domain adresinin hemen altındaki <pass encoding=”base64″>…</pass> etiketleri arasında ise o domaine ait şifrenin Base64 ile şifrelenmiş halini bulabileceksiniz.

Dilerseniz Localhost’ta basit bir decode sistemi yazarak, dilerseniz de internette online olarak decode eden sitelerden bu şifreyi decode ettiğinizde asıl şifrenize ulaşabileceksiniz.

“FileZille’da Kayıtlı ve Şifresi Unutulan Sitelerin Şifrelerini Öğrenmek” için 2 yanıt

Kardeşim öncelikle teşekkürler. Ancak bu işlerin özürlüsüyüm. 3. aşamaya kadar geldim masaüstüne kaydettim. Ancak kod editörü ile açmak nedir.. decode etmek nedir bilmiyorum.. yeni domain aldım, websitesi yaptıracağım ancak çaresiz kaldım, girip düzenleyemiyoruz filezille da. parola kabul etmiyor hangi parola gireceğimi bilmiyorum.. yardımcı olursan çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.