App Store'dan Uygulama İndirememe Sorunu - Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz


Bir Yazılımcının Günlüğü

06 Eylül 2016
App Store’dan Uygulama İndirememe Sorunu

App Store
6 Eylül 2016 iOS 6.872 Okuma 2 Yorum

Bir süredir yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim bu yazımda. iPhone’numu gayet güzelce kullanırken iCloud hesabımı değiştirmem gerektiğinden telefonu komple sıfırladım ve yeniden kurulum yaptım. Fakat bu işlemlerden sonra App Store üzerinden bazen uygulama indirememeye başladım. İndirmek istediğim uygulamaların “Yükle” butonuna bastıktan sonra indiriyormuş gibi buton dönmeye başlıyor ve hatta telefonda simgesi beliriyor fakat uygulamayı indirmiyordu. Bu işlemi iptal edip tekrar başlatsam bile bir çözüme ulaşamamıştım. Bende bu konu hakkında biraz araştırdım ve bulduğum çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşmak istedim.

1. Yöntem: Reset Atma
Reset atma deyince hemen bir korku sarmasın sizi, komple telefona reset atmayacağız. “Home” tuşu yani ekranın ortasındaki tuş ile birlikte “Power” yani açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutun ve 3-5 saniye bekleyin. Telefonunuz birden kapanacaktır. Bu işlem arka planda çalışan tüm uygulamaları resetliyor ve kısaca telefonunuz bir güzel temizleniyor. Telefonunuz kapandıktan sonra normal bir şekilde “Power” tuşuna basarak tekrar açın. Açıldıktan sonra indirmeye çalıştığınız ve indiremediğiniz tüm uygulamalar hep birden inmeye başlayabilir, paniklemeyin. 🙂 Ben bu yöntemle uygulama indirememe sorunumu hallettim.

2. Yöntem: Ağ Ayarlarını Sıfırlamak
Telefonunuzun “Ayarlar” kısmından Genel → Sıfırla → Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği aracılığıyla tüm ağ ayarlarınızı sıfırlıyorsunuz ve indirmede sorun yaşamanıza sebep olan ağ sorunlarını ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

3. Yöntem: Apple Kimliğinizden Çıkış Yapın
Apple kimliğinizi kullandığınız iCloud, App Store, iTunes vb. tüm uygulamalardan çıkış yapın ve telefonu kapatıp tekrar açın. Sonra hesaplara tekrar giriş yapın. Buda sorununuzu çözmede yardımcı olacak bir diğer yöntem.

App Store üzerinden uygulama indirememe sorunu genelde geçicidir. Çünkü bende bazen indirebiliyorken bazen indirememe devam ediyordu. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi 1. yöntem ile sorunumu çözdüm, umarım sizde bu sorundan kurtulursunuz. 🙂 Bu veya benzeri bir sorununuzu yorum atarak bildirirseniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Yapılan 2 Yorum

  1. Onur Kaçan

    App store dan bişey indirirken indir butonuna basıyoruz parmak iziyle onaylıyoruz ama tekrar başa dönüyor indir butonu çıkıyor tekrar tekrar denersek indiriyor ama çok uğraştırıyor problem ne

    Cevapla

Yorum Yap

Copyright © 2015~2017. Tüm haklarım diyeceğim de; ne hak kaldı ne hukuk!